Sulyok Gábor túrablogja

A Kazinczy 200 emléktúra 4 db 50 kilométeres szakaszból áll, ebből kettő körtúra Füzéri bázissal. A Szalánc távot (3. szakasz, szombat nappali) két éve kipróbáltam, most a Tilalmasra neveztem be, ez a második szakasz, ami jórészt péntek éjszakát jelent. 19 órakor rajtoltam nyárias meleg időben. A szintrajz alapján a táv első fele izgalmasnak ígérkezett, bemelegítésként a vár elmellőzésével tartottam Pusztafalu irányába a és a jelzésen. A faluból egy bicikliúton vitt ki továbbra is a , a Szlov... Továbbiak megjelenítése

Decathlon Mátra tt 50 Decathlon Mátra tt 50

A múlt héten a Decathlon által szervezett Galyatető 50 túrán indultam, két éve már voltam ezen a távon, meg még a 25-ösön vagy 10 éve. Megintcsak kifogtam egy hidegfrontos hétvégét, kellemes túrázós időben bíztam. Reggel a kocsit a kalandparkban tettem le, onnan sétáltam le a kempingbe a rajthelyre. A rajt gyorsan ment, kaptam egy szép, de újfent nem túl hasznos és nem túl környezetbarát, A3-as méretű vastag fényes papírra nyomtatott itinert, amit csak egy kicsit volt könnyebb kezelni, mint a Sá... Továbbiak megjelenítése

Bükkinyúlsz! Bükkinyúlsz!

Szombaton negyedszer indultam a Bükkinyúlsz! túrák 60+-os távján (az összesen a 9. bükkinyúlás 😎). Az útvonal ugyanaz volt, mint tavaly, a szintrajz közepén a Kőlyuk-galya magasodott, na meg persze a végén az elmaradhatatlan Ódorvár. Hidegfrontos, de az utóbbi két héttel ellentétben száraz időnk volt. Tavaly eléggé megfőttem, nem maradt sok időm a végére, idén inkább volt 20 fok alatt a hőmérséklet, mint fölötte, ami jótékony hatással volt a menetidőmre. Tavaly Répáshutánál ittam izós vizet, am... Továbbiak megjelenítése

Mátrai Csillagok Mátrai Csillagok

A MCSÉT 2026-os kiírásából kihagyták a 40-es távot, a Mátrahegy túrán feltettem a szervezőknek a nagy kérdést, DE MIÉRT? Jött is a válasz, nem ízlett nekik a 40 kilométeresekre várni hajnalig, így aztán meg sem hirdették. Szerencsére nem csak én hiányoltam a távot, sok panaszt kaptak, ezért pár nappal később mégiscsak lett 40-es táv, de a 19 órás rajtot előrehozták 17:30-ra. Valószínűleg a kavarás miatt, de végül csak vagy 40-en indultunk ezen a távon, a korábbi rajt viszont mindentől függetlenü... Továbbiak megjelenítése

Vidróczki betyáros 62 Vidróczki betyáros 62

A múlt szombaton Vidróczki betyár 62 kilométeres túráján indultam. Voltam már itt két éve, így volt némi fogalmam arról, hogy miféle ínyencségek várnak itt rám. A rajt/célnak helyet adó Szorospataki táborhoz eljutni már egy betyáros kihívás, főleg szegény kocsinak, irdatlanul szar az út. 6:10-kor vágtam neki az útnak 15 órás szintidővel. Legutóbb kb. 14,5 óra kellett a teljesítéshez, igyekeztem legalább ezt tartani. Bemelegítésként, avagy előételként Mátraszentlászlóig emelkedtem, máris pótolha... Továbbiak megjelenítése